Kuchcik klasa I

Zawodowa Szkoła Branżowa

Kuchcik klasa I

27 października 2017 roku to małe święto dla naszego ośrodka- otwarcie nowej pracowni gastronomicznej .W tym dniu uczennice klasy I Branżowej Szkoły I stopnia nr 10 działającej przy MOW  w Szczecinie poddane były próbie umiejętności gastronomicznych,    w celu sprawdzenia czy sprawnie będą umiały korzystać z udogodnień nowej pracowni. Zadaniami do wykonanie podczas toru przeszkód było: obieranie jabłek, ważenie produktów, ubijanie „kogla-mogla”, ubieranie właściwego stroju na różnych stanowiskach w kuchni, rozpoznawanie i nazywanie sprzętów kucharskich oraz produktów i smaków …..oj działo się działo!!! Nad wszystkimi zadaniami czuwały wykwalifikowane komisje złożone z doświadczonych w danym zadaniu koleżanek.

Po gastronomicznym torze przeszkód nastąpiła część oficjalna,  połączona z humorystycznym programem artystycznym o tematyce gastronomiczno- kulinarnej. W trakcie apelu odbyło się  pasowanie przez  Dyrektora Jerzego Lasaka, panią Renatę Sobierajską oraz Urszulę  Iwańczuk i Małgorzatę Paziuk uczennic I klasy BS na kuchcików.      W prezencie młode kucharki otrzymały uszyte przez koleżanki krawcowe pod okiem pani Ali Maleszki  przepiękne, kolorowe zapaski, które będą wizytówką pracowni.

Uroczyste przecięcie wstęgi  nastąpiło w obecności uczennic, grona pedagogicznego , pracowników ośrodka , dyrekcji oraz zaproszonych gości.

Wstęgę  przecięła pani Ewa Frąckiewicz, która wraz z mężem przyczyniła się do upiększenia i doposażenia pracowni. Pracownia  została tez poświecona przez księdza proboszcza pobliskiej parafii , aby pracowało się w niej bezpiecznie i pysznie J

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia pracowni gastronomicznej oraz tym  którzy  uświetnili ten szczególny dzień  wypełniając go uśmiechem, piosenką i drobnym poczęstunkiem.

• Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka
    ul. Kamienna 22
  • Sekretariat: 91 453 81 03

Czas korzystania z telefonów grupowych: w dni robocze 17:30- 20:00 i w weekend 11:00-13:00 i 16:30-20:00.
    Grupa I- 501 619 839
    Grupa II- 501 619 856